O nás

Historie a stručná náplň

Klub vznikl neoficiálně už v roce 1996 v Klatovech. Hlavní náplní spolku v té době byly hlavně zájezdy na Moravu a do Chorvatska. Záhy jsme navázali přátelství s moravskou kapelou Hornobojani z Horních Bojanovic u Břeclavi na Brněnsku. Díky těmto hudebníkům jsme založili tradici pořádání plesů, na které pravidelně jezdili hrát.

Členská základna stále narůstala a proto jsme se rozhodli klub vést oficiálně. Písemně jsme požádali ministerstvo vnitra a zaregistrování klubu jako občanského sdružení s názvem Klub přátel Moravy. Zaregistrováni jsme byli v roce 2002 a na podzim tohtoto roku se uskutečnila naše první valná hromada, která zvolila devítičlenný výbor a předsedou se stal Jiří Kadlec.

Sestavili jsme stanovy, ve kterých jsme definovali následující náplň našeho sdružení:

  1. Vyhledávat a poznávat nové kulturní a turistické cíle cestovního ruchu na Moravě.
  2. Získávat další zájemce z regionu i mimo něj, kteří by mohli KpM pomoci v bodě jedna.
  3. Spolupracovat s kulturními a folklorními organizacemi v České republice, zejména na Moravě.
  4. Rozšiřovat znalosti moravského lidového umění, folklóru a cestovního ruchu.
  5. Organizovat charitativní a osvětové akce.


V posledních dvou letech jsme zpestřili naši činnost o další akce. Vedle tradičních zájezdů na Moravu a do Chorvatska a Plesu dobrých kamarádů (nyní se pravidelně koná v Kulturním domě v Bolešinech) pořádáme i posezení u pečeného prasete, bowlingový turnaj, jednou za dva měsíce členskou schůzi při pečeném kolenu a jednou za rok valnou hromadu.

V současné době máme 65 členů a zhruba 150 příznivců.Členství

Členem našeho sdružení se může stát každý občan starší 18 let, který vyplní přihlášku a zaplatí členský příspěvek, který byl valnou hromadou odhlasován pro letošní rok 300 Kč. Členové klubu mají oproti nečlenům různé výhody, které jsou patrné na klubových akcích zejména v cenách. Například člen, který v letošním roce navštíví všechny klubové akce, získá od klubu dotaci na náklady ve výši zhruba 900 Kč.

WebDesign: ŠumavaNet.CZ, 2005
[CNW:Counter]